MUDr. et Mgr. Kristýna Drozdová

Psychoterapeutka Drozdová

psychiatrička, psycholožka a terapeutka

Je absolventkou Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové (všeobecné lékařství, rok promoce 2000) a Filozofické fakulty v Praze (jednooborová psychologie, rok promoce 2005). Lékařské vzdělání v roce 2011 završila úspěšným složením atestační zkoušky v oboru psychiatrie. Dokončila postgraduální studium v oboru klinické psychologie (FF UK). Psychoterapeutické vzdělání získala absolvováním výcviku v satiterapii, což je integrativní psychoterapeutický směr, kombinující na osobu zaměřený přístup, experienciální postupy a využití všímavosti (mindfulness), výcviku v Terapii zaměřené na emoce (EFT) pro individuální terapii u Leslieho Greenberga, a v Emotionally Focused Couples Therapy pro páry u Rebeccy Jorgensen. EFT je moderní psychoterapeutický směr integrujícím experienciální a na osobu zaměřený model a poznatky neurovědy. Praxe v EFT je supervidována Lacem Timulakem. Prochází výcvikem v EMDR (Eye Movement Desensitization a Reprocessing), což je specifická metoda pro traumata a posttraumatickou stresovou poruchu. Momentálně se zajímá o Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR).

Pracovala jako výcviková lektorka výcviku v satiterapii. Přednášela na katedře psychologie FSS v Brně předmět Základy neurověd. Pracovala 17 let v Psychiatrické nemocnici Havlíčkův Brod na oddělení pro komplexní rehabilitaci psychotických a afektivních poruch a spolupracovala s Národním ústavem duševního zdraví v Klecanech na studii ESO. I nadále přednáší pro Národní ústav vzdělávání a lektoruje kurzy k používání testu Reyovy Osterriethovy komplexní figury.

Zajímá se o problematiku psychoterapie, psychiatrické rehabilitace a využití neurovědných poznatků v praxi psychiatra a psychoterapeuta.